אין שום ייאוש: הכירו את ה'ברסלבים' שרוצים להתחרות ב'ישראל היום'

14:19

זוכרים את מפלגת הננחים, זאת שהביאו אלינו שמחה ואור אל תוך הקלפיות? אז החל מלפני שבועיים הם גם מחזיקים בעיתון חינמון המופץ ברחבי הארץ ועונה לשם 'ישראלון', כשהדמיון בינו לבין העיתון הגדול במדינה 'ישראל היום' על אחריות הקורא בלבד.

בשיתוף פעולה נדיר בין אנשי 'מחאת הגז' וקבוצת הברסלבים הלועזים, גיליון הבכורה, המחזיק 16 עמודים, מוקדש בחלקו הגדול למאבק במונופול הגז, וכולל מאמרים מאת פעילים מוכרים כמו אורלי בר-לב ואמנון פורטוגלי, לצד פעילים מוכרים פחות כמו שרון כנפו. עוד ניתן למצוא בגיליון מאמר בגנות שימוש בממתיק המלאכותי אספרטיים, קטעי שירה והומור, וציטוט המודפס על פני עמוד שלם מפי הנשיא זלמן שזר, שתיאר את התלהבותו מספרי ר' נחמן מברסלב.

{סריקה)

{סריקה)

"אנחנו מנסים לעשות עיתון שבאמת ידבר על הבעיות של העם", אמר אחד מחברי מערכת העיתון לאתר 'העין השביעית'. "מבחינתנו האתגר הכי גדול הוא שהעיתון לא יהיה ימני, לא שמאלני, לא דתי ולא חילוני. הכל ביחד. כלומר שהבחור הכי פריק בתל אביב יוכל ליהנות מהעיתון ושום דבר לא יצרום לו בצורה מוגזמת, וגם בחור ממאה שערים לא יהיה לו ממה להזדעזע".

מי שכאמור עומד מאחורי העיתון הם קבוצת חסידי ברסלב בלי רקע בסיסי בעיתונות או בתקשורת יחד עם אנשי 'מחאת הגז' שהחליטו להילחם בעיתונים הגדולים המשרתים לטענותיהם את הטייקונים הגדולים.

לפיצ'יפקעס נודע כי עורך העיתון הוא ניצן קפל, חסיד ברסלב ופעיל מוכר בתנועת הננחים שמוביל את פרויקט העיתון ומנהל את מערכת התוכן של החינמון החדש.

קפל (צילום: פייסבוק

קפל (צילום: פייסבוק

עוד קודם להוצאת הגיליון פנו עורכיו, כנדרש מהם על פי פקודת העיתונות מימי המנדט, לממונה על המחוז הצפוני במשרד הפנים לצורך קבלת רישיון להוצאתו — ונאמר להם שקיבלו את האישור המיוחל. אבל כבר למחרת התבקשו לשנות את השם בשל הדמיון לשמם של העיתונים "ישראל היום" ו"ישראלי". האחרון, שותפות של שלדון אדלסון ושלמה בן צבי, הפסיק לצאת לפני שמונה שנים ועל חורבותיו קם ישראל היום.

"אמרו לנו בשיחה שיש שני עיתונים עם שמות דומים וביקשו שנחליף את השם. לא הסכמנו, אמרנו שאין דמיון", נמסר מ"ישראלון". "ישראל זה שם כללי. אין שום דמיון בין ישראל היום וישראלון, וגם בין ישראלי שנסגר וישראלון אף אחד לא יכול להתבלבל. חוץ מהמלה ישראל אין שום אות אחת דומה, הם שש אותיות ואנחנו שבע אותיות".

במערכת ישראלון לא פוסלים את האפשרות שהבעיה אינה שם העיתון אלא מטרתו — מאבק במתווה הגז. "זה קשור", טוענים שם, ומוסיפים כי כאשר חילקו את העיתון מחוץ לתחנת רכבת מרכז בתל אביב, היה מי שניסה למנוע מהם להם לעשות זאת, אף שהיו מחוץ למתחם התחנה ולא הפריעו לאיש.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*