מתבייש שאני מחזיק בקבוצות נייעס / יוסי קרויזר

7:00

זה קרה לפני כמה ימים, מעט אחרי שהתחילו הטיפטופים, במסגרת עיסוקיי השונים פנה אלי ידיד יקר עורך נחשב באחד מתוכניות האקטואליה המואזנות ביותר בתקשורת הכללית ואמר לי 'יוסי, אנחנו מדברים פה על קבוצות הוואטסאפ החרדיות, על ההנפצות הרבות ועל השמועות האינסופיות שרצות אצלכם…' סרבתי, למה? בגלל שאני מתבייש, מתבייש שאני כחרדי מקוטלג כחלק מהעיסוק המגעיל הזה (תסלחו לי על הבוטות) בשנה האחרונה בכלל ומשלהי מבצע צוק איתן בכלל נהיה כאן קטסטרופה.

באחד מהימים ראיתי צילומסך בקבוצות הוואטסאפ שנורא צרם לי: תכתובת בין נער וואטסאפ חולני ומשועמם, לבין דוברת בית חולים מסויים, היה זה בחול המועד פסח אשתקד, הבחור יצחק סאמעט ז"ל היה בין שמים לארץ לאחר שנפצע אנושות בהלווית הגר"ש וואזנר זצ"ל, בוואטסאפ החרדי החלו לרוץ שמועות כי הוא נפטר (48 שעות לפני מועד הפטירה בפועל) וכמובן שכמה חכמים ואנשים עם שכל קיימים בקבוצות הוואטסאפ שהחלו מיד להפיץ בחזרה כי מדובר בהנפצה, נחזור לנער הוואטסאפ שביקש או יותר נכון רמז לדוברת ש'תעשה משהו' בעניין סאמעט, ולמה? כי הוא רוצה להיות הראשון שמדווח ש..! לא עולה לי בראש הגדרה שמתאימה לגודל המאורע המביך הזה.

תפסיקו להפיץ שמועות. כותב השורות

תפסיקו להפיץ שמועות. כותב השורות

חברים, נראה לי שקצת נסחפו פה כמה עם הדחף הזה לעדכן ראשון לפני כולם, קורה משהו? שמעת משהו ממישהו ואתה לא בטוח באימות הדיווח ה'ראשוני', התאזר בסבלנות חכה דקה או שתיים, נכון, לא תהיה ראשון, אבל לפחות לא תהיה חסר אחריות שמפיץ כל חצי ידיעה שמאן דהוא החליט להנפיץ, ביחד בואו נעשה לזה סוף.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*