גיוואלד: קמפיין ברשת למען איש הפאשקווילים ממאה שערים

12:15

"מצילים את יואלי'ש": גיוסי הכספים ועלוני הצדקה כבר מזמן התקדמו לעולם הדיגיטל ומיום ליום יותר ויותר קרנות גיוסי כספים למען נצרכים, אלמנות ויתומים עולים באתרי הגיוס כספים.

בימים אלו עלה לאתר גיוס הכספים 'גיב באק' קמפיין רשת יוצא דופן למען איש הפאשקווילים המוכר וקמב"ץ העדה החרדית בדימוס, יואליש קרויס.

"יואליש קרויס, אבא ל-16 ילדים, סיבכו אותו במס הכנסה, בחוב של 250,000 ש"ח. יואליש, אשתו רוחל'ה, והילדים החמודים שלו: אהרן, דוד, איטא'לה, אסתר, יוכבד, חנה, יוסף, חיים, שמואל, שלמה אריה, נחמה, חוי, הדסה, מרדכי, יהודה, ואליהו. מחכים לעזרה שלך – לא ניתן למשפחה הקסומה הזאת להסתבך עם חוב עצום כזה, על כל השלכותיו", נכתב.

(צילום מסך)

(צילום מסך)

 

בתוך עמוד הקמפיין מתואר כי "יואלי'ש קרויס הוא החרדי היחיד שלמרות האידאולוגיה השמרנית שלו, הבית החם שלו, הכוללת 18 נפשות, פתוחה בכל שעות היממה לכל עובר ושב, לא משנה מי הוא ומה הדעה שלו, כל מי שירצה קפה חם או סתם ככה להתאוורר קצת, יתקבל בברכה בבית הזה".

לטענת הכותב, "יואליש, ועוד כמה שכנים וידידים מהשכונה לא רצו לאכול עופות משחיטה תעשייתית מטעמים אידאולוגיים, ולכן פתחו לעצמם משחטה ליד הבית שלו, כשיואליש מטבע הדברים כפעיל ועסקן למען השכונה עומד בראש ההתארגנות ודואג למקום הזה יותר משאר השכנים, כל אחד שילם בשביל העוף שלו כמובן דמי בסיס (עלות העוף, החשמל, השוחט וכו)".

"יואליש בחיים שלו לא לקח שקל מהמדינה. גם את 16 הלידות במשפחה שלו הוא מימן בעצמו, כי הוא לא רשום כלל ברישום האוכלוסין. ובכל לידה הוא שילם מכיסו הפרטי 8000 ש"ח. מובן מאליו, שיואלי'ש לא העלה בדעתו שהשחיטה השכונתית הזו שהוא והשכנים שלו עושים ליד הבית שלהם לעצמם, נקראת "פתיחת עסק" ושהשקלים הבודדים שכל אחד משלם עבור עלות העוף שלו עצמו, מכונים 'הכנסות' והוא חייב לדווח עליהם במס הכנסה. עכשיו, מס הכנסה דורשת ממנו 250,000 ש"ח, ואין שום סיכוי שאבא ל-16 ילדים שמתפרנס מיגיע כפיו (-עבודה מפרכת בקייטרינג "דלישס" מעל לכמות שעות-עבודה סטנדרטיות) יוכל לעמוד בסכום הזה".

ויש גם סרטון:

 

 

 

 

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*