האסטרטגים מייעצים: כך מומלץ לדרעי להתמודד עם התקשורת

20:53

כבר כמה חודשים שיו"ר ש"ס אריה דרעי נאלץ להתמודד עם הדיווחים התקשורתיים על החקירות כנגדו, לצד סקרים מדאיגים על התרסקותה של ש"ס.

אתמול, במהדורה המרכזית של ערוץ 2, התוכנית הנצפית בישראל, חשף העיתונאי עמית סגל בפתח המהדורה הקלטה מדבריו של דרעי כנגד הרב עמר וח"כ מרגי, דברים המהווים זלזול מוחלט והפגנת בוז מוגמת נגד מי שמכהן כרבה של ישראל ואחד מגדולי הרבנים הספרדים.

בפרויקט מיוחד כינס 'פיצ'יפקעס' את בכירי יועצי התקשורת והאסטרטגים המובילים בארץ בישראל שייעצו לאריה דרעי איך להתמודד ולהתנהל נכון עם המשבר התקשורתי החמור, אליו נקלע.

מימין לשמאל: אמילי מואטי, אבי בניהו ואיתן זליגר

מימין לשמאל: אמילי מואטי, אבי בניהו ואיתן זליגר

להתכונן ליום הדין

לדברי דובר צה"ל לשעבר והיועץ האסטרטגי אבי בניהו, "דרעי פועל בנתיים נכון. הוא משתף פעולה עם החקירה, מתייצב בזמן, לא מתעמת עם המשטרה או הפרקליטות וממשיך בסדר יומו במשרד, לא מתראיין, מצייץ על פעילותו וממתין לסיכום החקירה בעניינו ובעניין רעייתו".

עם זאת, מציין בניהו כי על דרעי "להערך ליום שהכל יתהפך ולמצב שיאלץ להתפטר או להשעות עצמו. הוא צריך להיות מוכן עם המלצה מתואמת עם מועצת למחליף, להצטייד עם מסרים ולנהל מאבק. בפעם השניה זה יהיה יותר קשה ומורכב מהפעם הראשונה ויתכן שזו תהיה גם סוף דרכו הפוליטית".

פחות דרעי, יותר שס

היועצת אסטרטגית אמילי מואטי דווקא ממליצה להחביא את ה-דרעי, בה"א הידיעה, מהמפה. "זה פשוט, לזוז לגמרי מהחזית ולעסוק בשס כתנועה וכגוף פוליטי".

לדבריה, על דרעי "להרחיק ככל שניתן את האש משאלת התוכן והנימה לשאלת המפלגה, שנלחמת על קיומה ושכל מי שמשתף עם ההדלפות האלה פעולה ורוקד עליהן, רוצה להעלים את שס ונותן לזה יד. בקיצור פחות דרעי, יותר שס".

שומר על הבית

לדברי איתן זליגר, יועץ תקשורת וותיק ומבעלי זליגר שומרון תקשורת, "בניגוד לכל מה שנאמר, השר דרעי ממש לא מפסיד מההקלטה הנוכחית. דרעי שוב יוצא האנדרדוג שכולם רוצים לפגוע בו".

זליגר מוסיף ומציין כי "אומנם המחיר הפעם לא קל והוא כולל פגיעה ברב עמאר, אבל בשביל לצאת מגינה של מועצת חכמי התורה מכל אלה שמנסים להשתלט ולהרוס אותה זה מחיר נסבל". לסיכום, ממליץ זליגר לדרעי: "עצתי היא שימשיך להכריז שהוא ימשיך לשמור על המפלגה מכל המנסים לפגוע בה".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*