הגזימו? התלהבות כתבי 'משפחה' – מאמר שנאה ב'הארץ'

17:30

במאמר מיוחד שפרסם הבוקר (ג) איש התקשורת שחר אילן סמנכ"ל עמותת חדו"ש הפועלת לחופש דת, הוא מצטט את עיתונאי השבועון החרדי 'משפחה' על הניצחון של המגזר החרדי ואת ההתלהבות של העיתונאים החרדים מהתקציבים הרבים שהשיגו הפוליטיקאים החרדים.

"התקשורת החרדית לא יודעת את נפשה בשבועות האחרונים מרוב חגיגות וסיפוק על ההישגים התקציביים של הח"כים החרדיים. "מותר להודות בפה מלא שאנו נמצאים בימים חסרי תקדים", כתב עורך השבועון "משפחה" יוסי אליטוב והכריז שזו הממשלה הטובה ביותר בתולדות הציבור החרדי, טובה אף יותר מממשלת נתניהו הראשונה. שביעות הרצון של העורך החרדי אינה רק מזרם התקציבים, אלא גם מהשקט התקשורתי. העיתונאים החרדים לא מפסיקים לשאול את עצמם איך הממשלה והכנסת מאשרות קצבה אחר קצבה ללא תגובה ציבורית הולמת. התשובה העיקרית שהם נותנים לעצמם היא שעכשיו תור המתנחלים לספוג", כותב אילן.

שחר אילן בני רבינוביץ

שחר אילן מול בני רבינוביץ (צילום מסך)

אילן, לא מצטט רק את אליטוב אלא גם את הסגן, ברייטקופף: "הפרשן הפוליטי של העיתון שמעון ברייטקופף מביא ניתוח תקשורתי דומה מפי לא אחר מאשר יו"ר ועדת הכספים משה גפני. "בעבר", הוא כותב, "(כך) סיפר לנו גפני, אנחנו היינו הציבור הכי שנוא במגזר הציבורי. כל דרישה שלנו הפכה לסחטנות. מי שתפס את מקומנו הם נציגי הציונות הדתית שדואגים לעצמם בלבד. לא מענין אותם שום דבר אחר. מצידם שהמדינה תשרף. לא פלא שהמתיישבים ונציגיהם נחשבים כיום לציבור השנוא ביותר במדינה".

אבל לא רק את כתבי 'משפחה' מצטט אילן. במאמר הוא מצרף קישור וציטוט ממאמר שכתבה הכתבת הפוליטית שרי רוט: "פרשנית אתר "חרדים 10" שרי רוט כותבת גם היא: "הסתה נגד חרדים כבר מזמן לא 'אין' במדינה. שכן, היום שוב נהנים לשנוא את ההתנחלויות". היא אף מייעצת ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד  לא לדבר בשנים הקרובות על חוק הגיוס. היא מסבירה: "מיצינו, העם מיצה, העם עייף מלשמוע על כמה חשוב ש'כל החרדים יגויסו', יש נושאים פיקנטיים הרבה יותר, והם ממוקמים בכיוון של גבעות בנימין".

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*