הגרפיסט החרדי נחשף: מדוע נעצר 'אומץ לחרדים'?

15:19

תושבי מודיעין עילית כבר רגילים להתעורר לכתובות הגרפיטי של מי שמכנה את עצמו "אומץ לחרדים". מרסס הגרפיטי, הינו חרדי ליטאי, אברך כולל ו'משיב' בישיבה בימים, ואמן גרפיטי בלילות.

הגרפיטי שלו, עוסק בשלל נושאים כשהמכנה המשותף לכולם הוא, לדבריו, הרצון לעורר בקרב הציבור את השאלות והתהיות על סטיגמות ומוסכמות מעוותות שהשתרשו ברחוב החרדי.

אומץ לחרדים פי'ציפקעס

אומן חרדי או ממורמר? אחת מהקירות המגרופטים

"אומץ לחרדים" מחזיק בעמוד פייסבוק פעיל ודינמי ובו הוא מגדיר את עצמו "אמן חרדי אנונימי שבדרכים שונות,מביע את כאבו ומחאתו על תופעות כואבות במגזר, ובראשם חוסר קבלת השונה והפחד ממה יגידו". ולאחרונה הוא אף מרבה להתראיין לתקשורת הכתובה בעילום שם.

הלילה הוא נעצר התוך כדי "עבודתו". לפנות בוקר כתב בדף הפייסבוק שלו: "הלילה נעצרתי ע"י משטרת ישראל. פרטים מחר, שימו לב לשעה,אני חייב לישון משהו לפני ה"נץ" ולתפקד מחר כרגיל,העיסוק של הלילה,לא יכול לבוא על חשבון היום.קשים חייו של "אומץ" אבל מלאים בסיפוק."

''מחזיק בדף פייסבוק פעיל''

"מחזיק בדף פייסבוק פעיל"

בבוקר, החליט להתראיין לרדיו ללא הפסקה. בלי שהוא מגלה את שמו האמיתי וכשקולו מוסווה אומר מרסס הגרפיטי לדנה ספקטור ורן שריג כי בציבור החרדי שוררות מוסכמות מעוותות והוא החליט לעורר את הציבור לחשוב עליהם.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*