העיתונאים הדתיים הבכירים בהתקפת ציוצים נגד בנט • מתוזמן?

13:38

הממשלה צפויה היום לבטל את חוק הגיור והעיתונאים הדתיים תוקפים חזיתית את הבית היהודי שנכנע לחרדים.

״הטענות כאילו הבית היהודי "מוכרת" היום את עולם הדת לחרדים אינן נכונות. היא כבר מכרה אותו בשנים 2013-2015 כששלטה בו ולא עשתה עם זה כלום״, כך בוחר לכתוב עיתונאי ידיעות אחרונות עקיבא נוביק. בציוץ נוסף מחדד נוביק את דבריו: "בשנתיים האחרונות הבית היהודי שלטו במשרד הדתות. מה הם עשו בו למען הבוחרים שלהם? בעיקר, אם להשתמש במילותיה של איילת שקד, גירבצו״.

 

סדר עדיפויות

סדר עדיפויות

גם כתב חדשות ערוץ 2 עמית סגל החליט לתקוף את התנהלות המפלגה: "לבית היהודי יש 8 מנדטים, לשס רק 7. בקואליציה יש 15 דתיים לאומיים ורק 13 חרדים. ובכל זאת גם בממשלה הזו היא תיכנע לש״ס ויהדות התורה." ולאחר מספר דקות הוסיף: "לא יעזור, נושא הדת והמדינה פשוט לא מעניין את בנט ושקד. וכמובן שבראש ובראשונה הוא לא מעניין את נתניהו. הטרגדיה של הויכוח על יהדותה של המדינה הוא שלחרדים זה תמיד היה הנושא מס׳ 1, לדתיים לאומיים רק מס׳ 2 או 3, ואת הליכוד והעבודה זה פשוט לא מענין."
בציוץ עוקצני משהו הוסיף סגל: "למען האיזון, הנה רשימת ההישגים של בנט ושקד בנושאי דת ומדינה מאז 2013: והשאיר את המקום ריק".

נושא

נושא

חברו לחברות החדשות יאיר שרקי, היה קצת יותר מעודן: "האכזבה באגף הליברלי של הציונות הדתית מול כניעת הבית היהודי בענייני דת ומדינה מוצדקת לחלוטין, אבל מה נזכרו עכשיו? זה נסגר במו״מ הקואליציוני", אך גם הוא הוסיף את התובנה על חשיבות סוגיות דת ומדינה אצל הבית היהודי: "וצריך לומר את האמת: בסדר העדיפויות של רוב מצביעי הבית היהודי ההתנחלויות חשובות יותר מענייני דת ומדינה ועדיף שקד במשפטים יותר מבן דהן בדתות"

גירבצו

גירבצו

בציוץ נוסף סייג את הביקורת: "למרות כל הבכי והנהי על שינוי החלטת הגיור של הממשלה הקודמת, בנוסח החדש רבני עיר (כמו הרב סתיו) עדיין יוכלו להקים בי״ד לגיור. רק פחות עצמאיים".

היסטוריה

היסטוריה

גם העיתונאי רועי שרון מחדשות 10, רועי שרון הצטרף למתקפה: ״האם שקד תהפוך מחר לשרה הראשונה בהיסטוריה מטעם ש״ס״? כתב בדף הטוויטר שלו.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*