"הרב עזמי עמאר מכפר קאסם": התמונה שמשגעת את הרשת

11:55

כוח הרשת החברתית גובר לפעמים על עירנות בסיסית. תמונה של חבילת חלקי עוף פרגית, כשעליה הטקסט 'באישור הרבנות המקומית כפר קאסם' הופצה ברשת., כך דווח באתר 'בחדרי חרדים'.

מייצר הגימיק, אף הוסיף את שם משגיח הכשרות "הרב עזמי עמאר" – עד כאן מה שנראה לכאורה כניסיון הטעיה צרכני למוצר לא כשר לכאורה.

אלא שעיון מעמיק יותר במכתב ובעיקר במספר הטלפון שעל המדבקה, מגלה את המתיחה הקטנה, שכאמור הביאה גם את הרבנות וגם את משרד הדתות, לפרסם הבהרה רשמית לבדיחה.

article_6f0b5ea4e65f4273944ffe7bb914b8b9

המספר הרץ מ-1 עד 7 אינו תקין בשום צורה כמספר טלפון, וכל קורא מבין כי מדובר בבדיחה ולא בתרמית. בנוסף, בתמונה המקורית ניתן לראות כי במגשים אחרים ב'ליין' לא הודבקה המדבקה.

גורם ברבנות אמר לכתב האתר החרדי הגדול 'בחדרי חרדים': "הרבנות הבינה שמדובר במתיחה, אבל למרות זאת זה ייבדק לעומק, מתוקף תפקידה של הרבנות, בכדי לוודא שלא מסתובבים דברים מסוג זה בשוק. נתקלנו בעבר בדברים דומים. החלטנו לפרסם תגובה רשמית למרות שמדובר במתיחה, בכדי להזהיר את הציבור. יש מחלקה מיוחדת ברבנות שמטפלת בזיופי כשרות".

דובר הרבנות הראשית לישראל קובי אלתר פרסם אמש הבהרה בחשבון הטוויטר שלו: "בכפר קאסם לא קיימת מועצה דתית שהוסמכה על ידי הרבנות למתן כשרות וממילא גם אין משגיח או רב נותן כשרות בשם הרב עזמי עמאר".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*