הרשת סוערת: סיון רהב מאיר השוותה את הרב עובדיה לגו'די מוזס?

22:08

הרשת החרדית סוערת: העיתונאית החרדית הבכירה סיון רהב מאיר מערוץ 2 ובעלת טור שבועי ב'ידיעות אחרונות', עוררה סערה רבה במגזר החרדי בעקבות ציוץ המשווה לכאורה את אשת השר סילבן שלום, ג'ודי ניר מוזס למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

רהב מאיר עם הרב עובדיה יוסף זצ''ל (ארכיון)

רהב מאיר עם הרב עובדיה יוסף זצ"ל (ארכיון)

"צריך להבין את שפתה הציורית של ג'ודי בדרשותיה. זה לא כפשוטו. יש פה קהל של רבבות שרגיל לסגנון הזה, שמבין את הניואנסים (מהיזדים לטוויטר)", צייצה רהב מאיר בתגובה לציוץ שצייצה מוקדם יותר ג'ודי מוזס בו לעגה לנשיא ארה"ב ברק אובמה תוך שהיא משתמשת במילה 'שחור', דבר שעורר סערה לא פחות גדולה בכלי התקשורת הגדולים בארץ.

לא מכובד. הציוץ של רבינוביץ

בתגובה לציוץ של רהב מאיר, כתב לה כוכב הטוויטר והעיתונאי בשעות הפנאי בני רבינוביץ מ'יתד נאמן': "‏‎ולדמות בין "היזדים לטוויטר" זו אמירה לא מכובדת ולא מכבדת את הכותבת. מזכיר ההשוואה המקוממת שעשה בני לאו בין קוטלר והגר"ע יוסף זצ"ל".

רק בשבוע האחרון עורר הרב בני לאו, רב מוכר בציונות הדתית, זעם בקרב בני המגזר החרדי כהשווה בין השחקן השמאלני שכינה את מצביעי הליכוד 'בהמות' – עודד קוטלר למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל בדף הפייסבוק שלו. למחרת, אגב, חזר בו מדבריו ובפוסט שהעלה בפייסבוק הסביר את דבריו וטען שהדברים הוצאו מהקשרם.

Arw87mBpta0vck7RyGILlkp66MXG_xsrtcAUkeSY2HIf

מהיזדים לטוויטר. הציוץ של רהב-מאיר

גם העיתונאי מענדי גרוזמן, זיהה את ההשוואה בין הגדול בישראל לאשת השר, והעלה בדף הפייסבוק שלו צילום מסך מהציוץ של רהב מאיר והוסיף "הרב בני לאו סטייל?" אך לאחר מס' דקות הפוסט נעלם מדף הפייסבוק שלו.

בשיחה עם פיצ'יפקעס מסביר גרוזמן כי "סיוון רהב מאיר לא השוותה, ומתוך שחששתי שיהיו שטעו ויבינו כך – מחקתי. כזה אני, מוחק ומאבד עולמי מפני השוטים".

שיתף ומחק. הפוסט של גרוזמן

שיתף ומחק. הפוסט של גרוזמן

גורמים המקורבים למשפחת מרן הרב עובדיה אומרים הערב לפיצ'יפקעס כי "אנחנו המומים מציוצה של העיתונאית החרדית המוערכת שאף זכתה להכירו ואת אורחות חייו מקרוב, מתפלאים מהשוואה הטיפשית והמזלזלת ובטוחים כי הציוץ יימחק בקרוב".

רהב מאיר מסרה בתגובה לפיצ'יפקעס: "הרשת לא סוערת. אף אחד לא סוער. אם יש פה זלזול זה רק בתקשורת, ביחסה לאורך השנים לרב ובצורך התמידי – גם הערב סביב ג'ודי וגם סביב הדרשות בעבר – ליצור 'סערות'. והנה יצרתם אתם עוד 'סערה'. כפיים".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*