חשיפה: משרדי הפרסום החרדים יחרימו את עיתון 'המודיע'? • בלעדי

19:54

פרסום ראשון: בפגישה סודית וראשונה מסוגה שהתקיימה בשבוע האחרון התאחדו בעלי משרדי הפרסום החרדים הגדולים כדי לפגוש את מבקר העיתון החרדי 'המודיע'.

לפיצ'יפקעס נודע כי בפגישה הסודית שהתקיימה במרד הפרסום החרדי 'בראשית' של איש הפרסום מוטי קוטינר בבנין 'גרנד הול' בבני ברק, השתתפו ששת בעלי משרדי הפרסום החרדים הגדולים: אברהם בריסק מ'בולטון פוטנציאל', אורן אלימלך מ'גל אורן', מנחם הורביץ מ'מימד', שעיה איצקוביץ מ'תוצאות אפקטיביות', יגאל רווח מ'אפיקים' וכמובן בעל האכסניה מוטי קוטיינר מ'בראשית'.

במהלך הפגישה, העלו בעלי משרדי הפרסום טענות קשות נגד 'המבקר' של העיתון החסידי שפוסל מודעות פרסום ללא הרף ומטריח את עובדי משרדי הפרסום פעם אחר פעם לתקן מודעות שנשלחות לעיתון ואינן עולות בקנה מידה אחת עם המבקר הקשוח.

קנופף (צילום: משה גולדשטיין, בחדרי חרדים)

קנופף (צילום: משה גולדשטיין, בחדרי חרדים)

לטענת משרדי הפרסום, התנהלותו של מבקר 'המודיע' פוגע בהם וגורמת נזק עצום למשרדי הפרסום כשדרישותיו מופרכות ויקרות ולא רווחיות למנהלי הפרסום.

מבקר העיתון החסידי, שהוזעק לפגישה הסודית הקשיב לטענות המשתתפים אך בחר להאשים את מנכ"ל העיתון אלעזר קנופף שלטענתו הורה לו לפסול מודעות ולעמוד על דרישותיו כדי לשמור על הצביון ורוח העיתון.

כבר זמן רב שמשרדי הפרסום החרדים מתמודדים, לטענתם, עם הקשיים הטכניים שמערימים עליהם אנשי התוכן ומבקרי העיתון 'המודיע' על רקע הצביון ופסילת המודעות שמשרדיהם מייצרים.

בריסק (צילום: שוקי לרר, בחדרי חרדים)

בריסק (צילום: שוקי לרר, בחדרי חרדים)

לאחרונה העלו בעלי משרדי הפרסום טונים נגד 'המודיע' כשאיימו לא לפרסם בעיתון מודעות מטעמם עד שיגיעו להסדר עם מבקר העיתון או ההנהלה על שינוי המדיניות. לצורך כך, כאמור, נפגשו עם מבקר 'המודיע' וניסו להגיע להסדר עימו.

מי שניסה לתווך בין הצדדים הוא שר הבריאות הנכנס יעקב ליצמן, שהעיתון נחשב לשופרו ובעלי העיתון לידידיו הקרובים – אך מאמציו עלו בתוהו.

בשיחה עם פיצ'יפקעס אומר גורם בכיר באחד ממשרדי הפרסום הגדולים המבקש להישאר בעילום שם כי "לא ייתכן שגרפיקאיות יוזעקו באמצע הלילה לתקן איזה קו צבעוני במודעת פרסום שלא מצא חן בעיני המבקר או גרוע מכך להכין מודעה חדשה ושונה משאר העיתונים החרדים רק כדי ש'המודיע' יתהדר בפני קוראיו עד כמה הוא כביכול מזוקק ונקי על פני מתחריו", אומר אותו גורם כשהזעם ניכר בקולו.

הכחיש. רווח (צילום: בחדרי חרדים)

הכחיש. רווח (צילום: בחדרי חרדים)

מארח הפגישה, איש הפרסום ובעלי משרד 'בראשית' מאשר בשיחה עם פיצ'יפקעס כי הפגישה אכן התקיימה במשרדו אך מכחיש את הטענות של משרדי הפרסום נגד המבקר. "הייתה פגישה ומקיימים מפעם לפעם פגישות אך לא מכיר שום דיבורים על חרם", אומר קוטינר.

לשאלתינו על הטענות שהועלו ועל האיום להפסיק לפרסם בעיתון השיב קוטיינר כי "אני עצמי בוגר עיתון המודיע עבדתי שמה, בור ששתיתי ממנו מים אני לא יורק בו. אנחנו לא מאיימים ואין לי שום מידע על חרם".

עוד אמר כי "אין לנו שום כעס על עיתון המודיע. היו דיבורים איתם כדי להבין מה מותר ומה אסור. זו פגישה שמתוכננת כבר הרבה זמן ואנו גם נפגשים עם עיתונים אחרים מידי פעם".

קוטיינר מדגיש כי "לא היה שום איום על חרם, זו לא דרכינו ואיון לנו שום סיבה לעשות את זה אנו רוצים שיתוף פעולה מלא עם המודיע",

אברהם בריסק מבעלי 'בולטון פוטנציאל' מסר כי "אין תגובה".

אורן אלימלך מ'גל אורן' סירב להגיב לדברים ואילו יגאל רווח בעל 'אפיקים' בחר להכחיש את קיומו של הפגישה.

את תגובתם של מערכת 'המודיע': מבקר העיתון ומנכ"ל העיתון קנופף לא הצלחנו להשיג וכן את תגובתם של שעיה איצקוביץ מ'תוצאות אפקטיביות' ושל מנחם הורביץ מ'מימד'. לכשתתקבל – נפרסמם במלואם.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*