חשיפה: רב הכותל מנע כניסת עיתונאים לכותל • תיעוד בלעדי

19:47

כמידי ראש חודש הגיעו גם ביום שישי האחרון הגיעו נשים מ'נשות הכותל' להתפלל ולקרוא בתורה במתחם הכותל המערבי למורת רוחם של המתפללים החרדים במקום שאינם רואים זאת בעין יפה.

נשות הכותל, ארגון של נשים יהודיות מהארץ ומהעולם הדורשות להתפלל, לקרוא בתורה, להניח תפילין ולהתעטף בטליתות כמו הגברים, ומידי ראש חודש הן נוהגות לעלות לרחבת הכותל המערבי ולקיים תפילה המונית אשר גוררת לא פעם התגרויות ומחאות אלימות מצד המתפללים החרדים והדתיים שלדבריהם מדובר בזלזול בוטה ביהדות ובפרובקציות זולות.

נשות הכותל (צילום: ויקיפדיה)

נשות הכותל (צילום: ויקיפדיה)

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ אשר אחראי על רחבת הכותל מטעם 'המקומות הקדושים' ו'הקרן למורשת הכותל', מתנגד לפעילותיהן במקום ובימי ראש חודש פועל הוא למנוע את הפרובקציות במקום, אשר זוכה מידי חודש בסיקור תקשורתי נרחב והפך לסמל מאבק הנשים בתקשורת.

בשישי האחרון, שחל בו ראש חודש, הגיעו עיתונאים מוכרים וצוותי תקשורת רבים לסקר את תפילת הנשים והמאבק שבעקבותיה, ונתקלו בחומה בצורה. בתיעוד מיוחד שהגיע לפיצ'יפקעס נראים המאבטחים בכניסה לרחבת הכותל המערבי מונעים מעיתונאית להיכנס לכותל.

הרב רבינוביץ (צילום: בחדרי חרדים)

הרב רבינוביץ (צילום: בחדרי חרדים)

אל מערכת פיצ'יפקעס הגיעו תלונות רבות של עיתונאים ישראליים וגם דתיים שהגיעו למקום עם או בלי ציוד תקשורתי, ומאבטחי הכותל מנעו מהם להיכנס לבצע את עבודתם ולסקר את האירוע ובמשך זמן רב המתינו בחוץ עד להתערבותו של מפקד מרחב דוד במשטרת ישראל נצ"מ אבי ביטון, שהורה למאבטחים לאפשר לעיתונאים להיכנס לרחבת הכותל.

"המאבטחים בכניסה אמרו לי שאני לא יכול להיכנס, כי קיבלנו הוראה חד משמעית מרב הכותל שלא להכניס עיתונאים לרחבת הכותל המערבי", משחזר אחד העיתונאים בשיחה עם פיצ'יפקעס. "הייתי המום. ממתי רב הכותל יכול לשלול מיהודי את הכניסה למקום המקדש ועוד יותר, למנוע ממני לבצע את עבודתי?", הוא תוהה.

בתגובה לדברים, מסרו מלשכת רב הכותל לפיצ'יפקעס כי "לא מוכרת לנו תלונה זו וגם נראית מוזרה לאור כך שהכותל המערבי פתוח לכל אדם".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*