יענקי פרבר שובר שתיקה: צדקנים, נמאסתם! / טור אישי

7:15

בימים האחרונים התקשורת גועשת ורועשת על הסיפור של "שוברים שתיקה". עד היום לא הגבתי לענין כי הם לא שווים תגובה, אבל השבוע הם חצו גבול מלא "מוקשים" בסרטון שהופץ מדבר קצין במילואים ומפריך את השקרים של השקרנים והמסיתים. החלטתי ל"שבור שתיקה" בענין ולהגיב לארגון האומלל הזה.

שירתתי בנצח יהודה 3 שנים כלוחם כמפקד כרס"פ ובסוף השירות ב' קודקוד (נהג של מפקד הפלוגה) במיוחד בתקופה שלי כלוחם במסלול ההכשרה עמדתי עם חברי שעות על גבי שעות במחסומים מאולתרים, ובמחסומים קבועים. הייתי באחת התקופות הקשות (האינתיפאדה השנייה) עמדנו במחסומים בזמן ששמענו שבנתניה התפוצץ מחבל בקניון ובירושלים התפוצצה מכונית תופת. וכן, הדם רתח ודרש נקמה.

כותב השורות. (צילום: יח''צ)

כותב השורות. (צילום: יח"צ)

היו איתי חיילים שהיום נקראים "נוער גבעות" ומעולם אבל מעולם לא היו דברים כמו שמתאר הארגון "שוברים שתיקה". שקר וכזב. חיילים עושים מטווח כי אין שדה ראיה? חיילים יורים בשביל הכיף? חיילים מתעללים בפלסטינים שממתינים במחסום? הייתי בכמה פלוגות של גדוד נצח יהודה, כל פעם בתפקיד אחר, עברו אצלי מאות חיילים, עשינו מארבים למחבלים יומם ולילה, היינו עייפים ועצבנים, אבל להוציא עצבים על ערבים? לא זכורה לי כזאת סיטואציה בכל שנות שירותיי.

בפיגוע במלון פארק בנתניה בערב פסח נרצח אבא של אחד המפקדים בפלוגה שאני הייתי סרס"פ. היו שם בכיות נוראיות, שבר שלעולם לא ישכח. נראה לכם שבמחסומים או בפעילות מבצעית חלילה נקמנו את נקמת אביו של מפקד הפלוגה?

אני אישית הייתי במצבים שמאד רציתי לפרק במכות מחבלים חלאות שהיו אחראים לשליחת מחבלים מתאבדים. התעוררנו בבוקר ומיד פתחנו רדיו (לא היו אז סמארטפונים) וחטפנו עצבים כאילו העולם נחרב כששמענו את הקולות מהפיגועים. אנחנו בני אדם וזה טבעי שנתעצבן ונרצה לנקום, אבל מעולם זה לא קרה. התפוצצו לנו מכוניות תופת מול העיניים ושתקנו.
שקרנים ורמאים,  מוצאים את דיבתינו רעה בשביל בצע כסף.

האינתיפאדה השנייה. אילוסטרציה (צילום מסך)

האינתיפאדה השנייה. אילוסטרציה (צילום מסך)

בשבועות האחרונים אנחנו שומעים איזה גיבורים חיילי צה"ל בעומדם על משמרתם בכל מקום אפשרי כשחלקם נדרסים, וחלקם נדקרים, וחלקם נורים, מישהו דיבר על נקמה?

לאנשי "שוברים שתיקה" אין שום תיעוד אמיתי ורציני על הסיפורים שלהם, הכל זה סיפורי עלי באבא וארבעים השודדים. רוב השקרנים בשוברים שתיקה הם אזרחים מחו"ל (שעשו עליה) ומקבלים הרבה כסף בשביל השקרים שלהם. צה"ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. ואין על כך עוררין. אני שואל אתכם, איזה צבא בעולם מודיע לאנשים לפני שהוא מבצע נגדם תקיפה? רוסיה וארה"ב הרגו אלפים בלי להתבלבל.בתי ספר ובתי חולים הופגזו חופשי על ידם.

רק כשכמה יהודים מנסים להתגונן ולהילחם על חייהם, לשמור על מולדתם, למנוע את הפיגוע הבא, זה מה שמפריע להם.

צדקנים, נמאסתם.

יענקי פרבר לוחם לשעבר בגדוד נצח יהודה בין השנים 1999-2002.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*