למרות דובר החברה מ'יתד נאמן': 'הגיחון' מפרסם ב'הפלס' • חשיפה

14:24

כתב 'יתד נאמן' מפרסם ב'הפלס'? העיתונאי יחיאל סבר המשמש ככתב בעיתון הדגל הליטאי 'יתד נאמן', משמש גם בכובעו השני כדובר חברת המים הישראלית 'הגיחון' – כל זאת לא מנע מהגיחון לפרסם מודעה פרסום מכובדת בעיתון 'הפלס' האחרון, העיתון המתחרה עם 'יתד נאמן' ומזוהה עם גדולי מתנגדיו.

המודעה, שעסקה בקריאת הרבנים לא להזיק לטכנולוגיות החדשות שהותקנו על צינורי המים, חתומה בלוגו חברת 'הגיחון' ובהמשך העיתון מופיע הבהרה ספק עקיצה לסבר, ספק מודעה תמימה הפונה לקוראים לא להסתמך על מודעת 'הגיחון' בדבר השחתת מדי המים.

המודעה שפורסמה ב'הפלס'

המודעה שפורסמה ב'הפלס'

כידוע, עיתון 'הפלס' הוקם לאחר המהפך הפנימי בעיתון הליטאי הוותיק 'יתד נאמן', שהפך לשופרם של הפלג המרכזי במגזר החרדי, לעומת עיתון 'הפלס' המזוה עם הרב אוירבעך מנהיג 'הפלג הירושלמי' מהחלק הקיצוני במגזר.

סבר, שכאמור משמש ככתב מרכזי בעיתון 'יתד נאמן', מונה בשנה האחרונה לדוברה הרשמי של חברת המים הישראלית הגדולה לאחר פרישת הדובר הקודם העיתונאי הוותיק קותי פונדמינסקי, זאת במקביל לעבודתו בעיריית מודיעין עילית כדוברה הרשמי, ולא דווקא בגלל כישוריו.

הבהרה או עקיצה?

הבהרה או עקיצה?

פיצ'יפקעס לא יכול להעלים עין מניגוד האינטרסים וחוסר האתיקה העיתונאית של סבר, אך במקרה הזה הטענות כלפי סבר באים דווקא מהכיוון השני.

אחד מצעירי 'דגל התורה' אומר לפיצ'יפקעס כי "לא יכול להיות שאדם שמקבל משכורת מ'יתד נאמן' והגיע לאן שהגיע רק בזכות נאמנותו האדוקה לגדולי ישראל ושומרי הגחלת – יפרסם מודעת פרסום בעיתון שדעת חכמים לא נוחה הימנו".

ידע או לא ידע? סבר (צילום: בחדרי חרדים)

ידע או לא ידע? סבר (צילום: בחדרי חרדים)

סבר מסר בתגובה לפיצ'יפקעס כי "פרסומי חברת הגיחון מבוצעים ע"י משרד הפרסום של החברה, ללא קשר לדובר החברה".

 

תגובתם של הפלס, יתד נאמן וחברת הגיחון טרם התקבלה – לכשתתקבל נפרסמה במלואה.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

1 תגובות

  1. נתי

    הסיבה שהמודעה פורסמה בהפלס מכיוון שהעצניקים אנשים אלימים וכנראה הם שברו את השעונים.

    Reply

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*