למרות החרם: מאה מנויים חדשים ל'הפלס' בקמפיין חדש

18:01

רבות דובר על המאבקים ברחוב הליטאי שבמגזר החרדי בין הפלג המרכזי שמחזיק בעיתון 'יתד נאמן' לבין מה שמכונה 'הפלג הירושלמי' המחזיקים בעיתון 'הפלס' ונחשבים לפלג קיצוני יותר שבראשו עומד הרב שמואל אוירבעך.

חרף המאבקים בין הצדדים, יצאו בימים האחרונים בעיתון 'הפלס' במבצע לגיוס מנויים חדשים לעיתון במבצע רחב היקף לגיוס מנויים חדשים לעיתון, במטרה לחצות את רף 10,000 מנויים.

במסגרת המבצע, עליו הכריזו ב'הפלס' ביום שישי האחרון בכותרת הראשית של העיתון יחולקו למנויים החדשים שלל פרסים יקרי ערך ותלושי קנייה ללא כל הגרלה.

המודעה שפורסמה בעיתון (צילום: יח''צ)

המודעה שפורסמה בעיתון (צילום: יח"צ)

"מדובר בקמפיין הרשמי הראשון אחרי 3 שנות הפלס ושנתיים של עיתון ללא עידוד למנויים חדשים. (באופן טבעי השנה הראשונה הייתה שנה של מנויים שמתווספים והולכים ככל שתחושת היציבות כלפי העיתון הלכה וגברה)", אומר לפיצ'יפקעס גורם המעורה בנעשה במערכת העיתון.

"כעת זה זמן מעולה לצאת בקמפיין גליון האלף בהתחשב גם בעובדה שציינתי כבר על סטטיסטיקה שמצביעה על אלפים שיכולים / רוצים להצטרף ולהימנות על קוראיו של העיתון", מסביר אותו גורם.

למרות היקף המבצע והמתנות הרבות שמציעים אנשי 'הפלס' למנויים החדשים, הקמפיין פורסם רק בעיתון עצמו ולא בבתי כנסת או במודעות רחוב כדי להגיע לקהל היעד אליו פונים, מאז ייסוד העיתון.

על רקע הפילוג בציבור הליטאי סובל "הפלס" מחרם מודעות שמפעילים כלפיו גורמים המזוהים עם ההנהלה החדשה של "יתד נאמן" המזוהה עם הפלג המרכזי במגזר הליטאי. בפברואר 2014 פרסמו רבני הקבוצה המזוהה עם הרב שטיינמן והרב חיים קניבסקי, מכתב נגד העיתון "הפלס" ובו כתבו שהוא מחלל שם שמים ומפיץ שנאה ולכן אסור לפרסם או להתראיין בו וביוני 2014 פרסם מנהיג 'הפלג הירושלמי' הרב אוירבך, המזוהה עם העיתון, מכתב תמיכה בעיתון, וכתב שהוא "מרבה כבוד שמים ועומד על משמר התורה והיהדות… באשר הוא יסודה וקיומה של תורה והרבה גופי תורה תלויים בו"‏.

שער העיתון ביום שישי האחרון (יח''צ)

שער העיתון ביום שישי האחרון (יח"צ)

בחורף תשע"ג החל העיתון בחלוקה חינם של החלק החדשותי של מהדורת יום שישי, ב-45,000 עותקים בירושלים. מהדורה זו מופצת גם בדואר אלקטרוני.

לדברי אנשי העיתון, יש לו יותר מ-4,500 מנויים‏. על פי סקר TGI משנת 2015, שיעור החשיפה של העיתון במגזר החרדי עומד על 15.4% לעיתוני אמצע השבוע, ו-18.6% לעיתון סוף השבוע (שהחלק החדשותי שלו מחולק חינם בירושלים)‏.

כעת, כמאור מתכוונים בעיתון להכפיל את מס' המנויים ולהגיע ל-10,000 מנויים.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

1 תגובות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*