לקראת החג: שיתוף פעולה נדיר בין צה"ל לתקשורת החרדית • חשיפה

20:02

על רקע מאבקי הגיוס: לקראת חג הפסח הקרוב ומוספי החג הגדולים של העיתונים החרדים, וכתבות המגזין של אתרי האינטרנט ותחנות הרדיו החרדיות היוצאים לאור בימים אלו, נרשמה שיתוף פעולה מפתיע בין יחידת דובר צה"ל לבין כל כלי התקשורת החרדית.

לפיצ'יפקעס נודע כי כבר במוספי החג של היומונים והשבועונים החרדים שיצאו בימים הקרובים, יעלו ראיונות מיוחדים עם קצינים בכירים, כתבות מרתקות על בסיסים סודיים צה"ל והצצות נדירות למבצעים צבאיים נועזים בשעת האמת שסיפקו צה"ל לכתבים החרדים.

כתב 'משפחה' עם חיילי צה''ל (באדיבות המצלם)

כתב 'משפחה' עם חיילי צה"ל (באדיבות המצלם)

כשברקע הדיון בבג"צ על ביטול חוק הגיוס הנוכחי והמאבקים המתמשכים בין פלגים שונים במגזר החרדי נגד הגיוס לצה"ל, מדובר במהלך מפתיע ובשיתוף פעולה נדיר מסוגו מבחינת העיתונות החרדית המודפסת המייצגים את הקו האידיאולוגי השמרני של מנהיגי היהדות החרדית.

כך למשל,  מרדכי גולדמן, הכתב הצבאי של עיתון 'המבשר' התלווה למעצר פלשתינים באיזור יהודה והשומרון וקיבל סיקור ממקיף על החרמון, מהזווית הסורית והלבונונית מטווח אפס יחד עם המנהל המקצועי של העיתון אברהם רכטשופר  וכתב 'משפחה' אהרון גרנות שקיבל סקירה מקיפה על שמירת ירושלים וראיונות עם מונעי הפיגועים בעיר.

לא רק כתבי העיתונות החרדית הממוסדת 'פונקו' באייטמים נחשקים מעשי ידי צה"ל, אלא גם כתבי העיתונות החרדית הדיגיטלית כמו אתר 'בחדרי חרדים' ותחנות הרדיו החרדיות 'קול חי ו'קול ברמה' שקיבלו חומרים מרתקים לשידור.

כתב 'בחדרי חרדים' עם חיילי צה''ל (באדיבות המצלם)

כתב 'בחדרי חרדים' עם חיילי צה"ל (באדיבות המצלם)

לפיצ'יפקעס נודע כי מי שעומד מאחורי שיתוף הפעולה הנדיר הזה הוא איש היח"צ החרדי חזקי שכטר שהתגייס ליחידת דובר צה"ל ומערך הדוברות לתקשורת החרדית רק בשנה האחרונה וכבר מביא הישגים יפים.

בשיחה עם פיצ'יפקעס מסביר איש תקשורת חרדי ותיק, כי "מדובר בשיתוף פעולה מפתיע ונדיר מסוגו בתולדות העיתונות החרדית ומצביע על שינוי מסוים בעמדת עורכי התוכן וגם על שינוי הגישה של דובר צה"ל לכתבים החרדים, שינוי לטובה", הוא אומר.

את תגובת דובר צה"ל ואת תגובת חזקי שכטר לא הצלחנו להשיג.

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*