מדוע החרימו היומונים החרדים את מסע העיתונאים לפולין? • חשיפה

17:38

הדרת נשים: כתבי היומונים החרדים הגדולים 'המבשר', 'המודיע' ו'יתד נאמן', שהיו אמורים להשתתף בנסיעת העיתונאים החרדים לקברי צדיקים בפולין בשבוע הקרוב, החרימו את המסע עקב השתתפותן של עיתונאיות חרדיות במסע, כך נודע לפיצ'יפקעס.

את המסע, ארגנו חברת התעופה הישראלית הגדולה 'אל על' כחלק משיתוף פעולה עם כלי התקשורת החרדים והקשר עם כתבי העיתונות החרדית.

מי שכן ישתתפו במסע הזה, הם נציגי כלי התקשורת החרדים הלא ממוסדים כמו אתרי האינטרנט ותחנות הרדיו החרדיות וגם עורכי השבועונים החרדים הבולטים.

עיתונאים חרדים במטוס. אילוסטרציה (באדיבות המצלם)

עיתונאים חרדים במטוס. אילוסטרציה (באדיבות המצלם)

בנסיעה צפויים להשתתף גם אנשי תקשורת חרדים וותיקים כמו ישראל גליס ויצחק נחשוני עורך 'מרכז העניינים', שמשתתפים בנסיעה למרות השתתפות הנשים.

לדברי אחד הכתבים שבחר שלא להשתתף בנסיעה, "הסיבה שאני לא נוסע היא לא רק בגלל השתתפות נשים בנסיעה הזאת, שזה בפני עצמו לא מתאים לחרדי ירא שמים אלא בעיקר בהצבת כתבי העיתונות החרדית המסורתית לצד כתבי האינטרנט החרדים שהרבנים אסרו לגלוש בהם".

מנגד, גורמים בהפקת הנסיעה המדוברת הביעו זעם על החרמת הנסיעה על ידי כתבי היומנים החרדים ואחד מהם אומר בשיחה עם פיצ'יפקעס כי "מדובר בצביעות גדולה. אותם כתבים מחוברים בקבוצות וואטסאפ יחד עם נשים, הולכים למסיבות עיתונאים יחד עם נשים ופתאום בוחרים להחרים את הנסיעה בגלל השתתפות עיתונאיות ונציגת אל על – אין יותר דו פרצופי מזה".

דובר חברת 'אל על' למגזר החרדי, ומנהל מחלקת היח"צ במשרד 'גל אורן', אריה פרנקל, המייצג את אל על מסר לפיצ'יפקעס כי "לי לא מובן כל ההתנגדות הזאת וכנראה שהמניעים שלהם לא מגוף הענין".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*