מתחרד: למה החליף אהרן רזאל את הכיפה לשחורה? • בלעדי

20:04

קבע את מושבו בבית המדרש: גדול הזמר הדתי והמוזיקאי המוכר אהרן רזאל עובר בימים אלו שינויים פנימיים בהשקפת עולמו ומתקרב לעולם הישיבות החרדי.

בתיעוד בלעדי שהגיע לפיצ'יפקעס נראה הזמר המוכר בעל הכיפה הסרוגה רוכש כיפה חדשה לקראת פסח, אך שחורה וישיבתית להפתעת הנוכחים בחנות 'טלית סנטר' שבשכונת גאולה בירושלים.

רזאל, זמר מוכר בציבור הדת"ל, נשוי לאפרת גם היא מוזיקאית ואב לשבעה ילדים. כשהיה בן חודש עלתה משפחת רזאל לישראל. למד בבית ספר "דוגמה לבנים" ובבית הספר ליד האקדמיה למוזיקה בירושלים. שירת בצה"ל כמעבד מוזיקלי בחיל חינוך, וחזר בתשובה יחד

אהרן רזאל

עם משפחתו לאחר הצבא. למד בישיבות "שלום רב" בצפת, "נתיב דעת" בירושלים, ובמכון מאיר. בעבר שימש כקלידן של הלהקה המשפחתית, "להקת רזאל". רזאל הוא אחיו של המוזיקאי יונתן רזאל, איתו הוא מופיע לעתים, ובן דודו של הכנר ניצן חן רזאל.

את תחילת דרכו המוזיקלית עשה דווקא בתחום הקלאסי, אך לאחר שחזר בתשובה התחבר יותר למוזיקת הרוק שהוא עושה כיום. בעל תואר שני במוזיקה (קומפוזיציה במוזיקה קלאסית) ומנגן במספר כלים מגיל צעיר. סגנונו מהווה שילוב של ג'אז ובלוז יחד עם רוק אלטרנטיבי. תמליליו מתבססים על המקורות היהודיים ועל כתיבה אישית וחלקם בעלי מסרים פוליטיים ודתיים.

רזאל היה מהראשונים שפרצו את מחסום המוזיקה החסידית ויצרו סגנון מוזיקה חדש המכונה "מוזיקה יהודית מקורית". מספר סינגלים שלו אף הגיעו למצעדים בתחנות הרדיו הכלליות והבולט שבהם הוא "זמן הגאולה".

צפו בתיעוד – רזאל רוכש לראשונה כיפה שחורה (צילום: יצי אייזיק -פיצ'יפקעס):

אודות המחבר

עוד בכותרות

1 תגובות

  1. אהרל'ה

    אחלה חנות מחירים פצצצהה אנשים ישרים מאוד יש להם. את כל הדברים

    Reply

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*