"נוני וביבי זה משחק ילדים לעומת התקשורת והפוליטיקאים החרדים"

12:39

בשבוע האחרון, התקשורת בישראל סוערת וגועשת לאחר הדלפות מפגישות מרתקות בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל 'ידיעות אחרונות' נוני מוזס, וככל שתוכן השיחות ותימלולי ההקלטות יוצאים לאור, כך הולכת וגוברת הבושה.

"אם תוכנם של שיחות פנימיות, סיכומי מסדרון והקלטות מפגישות אישיות בין פוליטיקאים חרדים לבין מולי"ם ועורכים בתקשורת החרדית היו דולפות החוצה – המבוכה הייתה לא פחות גדולה", אומר בשיחה עם פיצ'יפקעס גורם בכיר בתקשורת החרדית, ומי שכבר שנים וותיק בתחום, המבקש להישאר, כמה מפתיע, בעילום שם.

אילוסטרציה (ארכיון)

אילוסטרציה (ארכיון)

"נוני וביבי זה משחק ילדים לעומת יחסי התקשורת החרדית עם הפוליטיקאים החרדים – וזה עוד לפני שאני מדבר על היומונים החרדים שכלל לא מסתירים את התמיכה בפוליטיקאי אותו הם מייצגים בכבוד", הוא אומר.

לדבריו, "ההתנהלות הזאת, ההסכמים שבשתיקה, והמתחים הרבים ביניהם, כבר מזמן הפכו לטבעיים, ואף אחד לא מתקומם נגד זה – הדור החדש של העיתונות החרדית בכלל בטוח שככה צריך להתנהל וכלל לא מבין מה למשל רוצים מנתניהו ומוזס".

למרות שאנו מבקשים שיפרט קצת ויתן פרטים, הוא חושש. "אם הייתי מדבר – כבר מזמן הייתי עף ממקום העבודה שלי ונותר ללא פרנסה", הוא אומר אך מבקש להבהיר: "אני בטוח שישנם עיתונאים חרדים רבים שרוצים לעשות עיתונות אמיתית אך נתקלים בכל מיני בעיות בדרך וחושבים כמוני אך חוששים לדבר".

מנגד, גורם אחר בתקשורת החרדית עימו שוחחנו, מציג תמונה אחרת. "לא רוצה למנות שמות של עיתונאים כאלה ואחרים – אבל אם תסתכל על הכתבות והתחקירים שהם ערכו בשנים האחרונות תראה שגם במגזר החרדי יודעים לעשות עיתונות בועטת כמו שצריך".

"אז נכון", הוא מודה, "לעיתים סוגרים דילים עם מי שצריך כי בכל זאת, אנשים צריכים להתפרנס ואף אחד לא מתנדב ולא פועל ממניעים אידאליים בלבד – אך מערכות רבות עובדות ביעילות רבה ובמקצועיות מוחלטת", טוען אותו גורם.

אודות המחבר

עוד בכותרות

1 תגובות

  1. מסעוד משה ברגמן

    רדיו קול מת ואתר כיכר השבב, וחלק מאתר בחדרי חרדים שייך לפושע מיידוף דרעי

    Reply

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*