סוער בטוויטר: התמונה שעוררה זעם על שרקי • מתעדכן

17:21

אז מה כולם רוצים משרקי? בשעות האחרונות הטוויטר סוערת וגועשת בעקבות כתבה שעלתה בערוץ 2 לפיו רב מוכר מהצפון הורחק ממקום יישובו עקב מעשים שאינן הולמים.

בגוף הכתבה, החתומה בידי כתב הדתות יאיר שרקי, העלו תמונת אילוסטרציה אברכים חסידיים בעוד שנשוא הכתבה הוא בכלל רב דת"ל מוכר מהצפון (שמו המלא שמור במערכת) מה שהוביל לכמעט מלחמה בין אנשי התקשורת החרדים לקולגות הסרוגים ולא רק.

תמונת אילוסטרציה של חרדים (לפני)

תמונת אילוסטרציה של חרדים (לפני)

שרקי, שיתף את הכתבה בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי "אין אייטמים שאני שונא לפרסם יותר מזה". כתב המשפטים של אתר 'בחדרי חרדים' אלי שלזינגר צייץ לשרקי כי "חבל שתמונת האילוסטרציה של קהילה חסידית במקום של חובשי כיפות סרוגות", והוסיף: "ממך, בגלל שאתה הוגן ומכיר, ציפיתי".

שרקי הגיב לו כי "כאחד שמבין באינטרנט" עליו להבין כי זה באחריות העורך, ועל כל זאת חזר אחרי כמה דקות שרקי עם צילום מסך של התמונת אילוסטרציה שהוחלפה בפרצופו המטושטש של הרב המדובר. אך זה כבר לא עזר לו.

תמונה מטושטשת (אחרי)

תמונה מטושטשת (אחרי)

כאן נכנס כוכב הרשת ודוברו של ח"כ גפני בשעות הפנאי ירח טוקר, שכתב: "רק בשביל הספורט, היו לך אייטמים חיוביים על רבנים לאחרונה? לא לקנטר, לדעת. (ולעזור לאלו שרוצים להאמין שאתה באמת שונא לפרסם וכו׳)". כאון החלו השניים לדון באייטמים של רבנים ופוליטיקאים כשכל הזמן המתח באוויר.

מי שקפץ לו ה'יתד' הוא מיודעינו בני רבינוביץ שכתב לשרקי: "אם זה היה רב חרדי, היית רוקד משמחה כל הדרך לאולפן. זה גם היה פותח את המהדורה… וכמה שתנסה להכחיש, לא יעזור", ונחסם ע"י שרקי.

שונא אייטמים מסוג זה. שרקי

שונא אייטמים מסוג זה. שרקי

השרשור, אחד הארוכים והסוערים ביותר בתולדות הטוויטר הברנז'אית, לא הסתיים בזה. בהמשך לציוץ של שרקי שכתב כי "הסיפור מזכיר את הרב אלון (שנעצר על אונס -י"ק)" העלה אחד את שמו של הרב אבינר גם נחשד בדברים דומים. כאן התערב כוכב הטוויטר משכבר הימים נחמיה גרשוני וכתב: "לא ממש הרב אלון, יותר מזכיר את ההאשמות שהיו כלפי הרב אבינר, שגם פוברקו וגם היו עדינות בהרבה".

העיתונאי והתחקירן קלמן ליבסקינד תמה על ציוצו של גרשוני וכתב: "‏פוברקו? רוצה ?לספר לנו משהו שאתה יודע בעניין?", והוסיף לאחד הגולשים שהגיב על דבריו של גרשוני כי "אינו מבין כלום בענין": "עד שזה יקרה הייתי ממליץ לו (לגרשוני -י"ק) למחוק את הציוץ המפוברק בעניין העדויות ש"פוברקו"  בנושא הרב אבינר".

צפו בשרשור המלא (מתעדכן):

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*