עורך 'בחדרי': "רוצה להרים את קרנה של האתיקה העיתונאית החרדית"

21:48

בועידת לע"מ הראשונה לתקשורת החרדית והדתית שנערכה היום (ג) במלון וולדורף אסטוריה בירושלים, השתתפו מו"לים ועורכים ראשיים מכמעט כל העיתונות הדתית והחרדית בישראל: יומונים, שבועונים וירחונים, תחנות רדיו ואתרי אינטרנט, דוברים, אנשי תקשורת ומעצבי דעת קהל מובילים בחברה הדתית-חרדית.

במהלך הפאנל המיוחד בהשתתפות העורכים הבכירים של התקשורת החרדית, ביניהם בנימין ליפקין עורך 'המבשר', מני גירא שוורץ, העורך הראשי של אתר 'בחדרי חרדים', מתיתיהו טננבוים, עורך עיתון 'המודיע' לצד אבי וייס, מנכ"ל חדשות 2 וירון דקל מפקד גל"צ.

״מי שקורא את המבשר והמודיע בוחר לשמור על שמרנותו, אבל יש ציבור גדל שמחפש תוכן אחר, עדיין כשר״, אמר מני גירא שוורץ במהלך הפאנל.

צילום: משה אסרף, לע"מ‏

צילום: משה אסרף, לע"מ‏

שוורץ, עורכו הראשי של 'בחדרי חרדים' חשף גם כי הוא ״רוצה להרים את קרנה של האתיקה העיתונאית החרדית – זה הקו שאני מוביל ב'בחדרי חרדים'.

עוד אמר שוורץ כי ״אני כתב מגיל 17 בלי לראות בעיניים. כשהייתי כתב הזמינו אותי בכל מקום, עכשיו כעורך ראשי רק ערוץ 1״.

אבי וייס, מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2 אמר כי "שילבתי כתבים דתיים וחרדים במהדורת החדשות המרכזית, לא מתוך כפייה ולא משיקולי רייטינג אלא אך ורק כי אני מאמין שיש מקום לתת ביטוי לעיתונאים מכל הגוונים בחברה הישראלית".

מפקד גלי צה"ל ירון דקל שהשתתף אף הוא בוועידה, הציג את חזונו ולפיו יש לשלב צעירים דתיים וחרדיים בתחנת הרדיו הצבאית כדי שלאחר מכן יוכלו להגיע לכלי התקשורת המובילים במדינה

מנהל לשכת העיתונות הממשלתית ניצן חן: "חשיבות הועידה בעצם קיומה כאשר לראשונה בכירים בתקשורת החרדית מייצרים שיח מקצועי בינם לבין עצמם ומול התקשורת הכללית ודנים בסוגיות של השפעות הניו מדיה על התקשורת הממוסדת, כללי אתיקה והפרייה הדדית".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*