עורכת המגזין או כותבת מתכונים? האשה של 'הפלס' נחשפת

20:09

אחרי המעצר המתוקשר של בכירי העיתון השמרני 'הפלס' ושיחרורם יוצאת להגנתם דווקא הסופרת החרדית נעמי צוובנר במאמר מיוחד שכתבה לעיתון 'הארץ'.

במאמר טוענת צוובנר כי מעצרם של בכירי העיתון היא רדיפה פוליטית עקב מאבקם האידיאולוגי נגד חוק הגיוס בפרט וכפיית גיוס החרדים לצה"ל בכלל.

צוובנר, כתבה את הטור הפותח במוסף לבית "פנינים" של העיתון בקהילה. במוסף הבית של יתד נאמן, "בית נאמן", פרסמה בהמשכים את ספרה "חכמת נשים". ועם הפיכתו למגזין "קטיפה", התמנתה ליועצת ספרותית של המגזין, במקביל לכתיבת סיפור בהמשכים "אנשים אחים אנחנו". לצד זאת פרסמה מדי שבוע את המדור הפותח של המגזין.

(צילום: דוברות המשטרה)

(צילום: דוברות המשטרה)

 

במאי 2013 הצטרפה לסגל העיתון הפלס כעורכת המגזין "תצפית". אולם לאחר פרסום המאמר בהארץ צייץ הפרשן הפוליטי החרדי הבכיר, יעקב ריבלין בחשבון הטוויטר שלו: "דווקא בחלק הכי חשוך של החברה החרדית זורח אור הפמיניזם והשיוויון המגדרי – נעמי צוובנר, כתבת מתכונים בהפלס נוזפת ב״הארץ״ ברבנים שלא תומכים בפלג".

מנגד, העיתונאי ישראל כהן מאתר 'כיכר השבת' צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "המאבק באקדמיה. עורכת העיתון הסופר שמרני ׳הפלס׳ נעמי צוובנר שפרסמה את מאמר המחאה למדה בבית הספר לתסריטאות ׳סם שפיגל'.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*