פייק ניוז – גירסת 'רשת': האם הכתב שזייף התקיפה יפוטר לאלתר?

12:30

ביממה האחרונה הרשת החרדית סוערת וגועשת לאחר שנטען כי סרטון שפרסם זכיינית ערוץ 2 'רשת' באתר החדשות שלה, בו נראים כביכול חרדים תוקפים את כתב האתר שמחזיק דגל ישראל – בויים.

אתמול (חמישי) פורסמה באתר זכיינית ערוץ 2 רשת כתבה המראה כיצד חרדים מבני ברק תוקפים את הוכמן, כשהוא צועד בבני ברק עם דגל ישראל. לאחר הפרסום החלה להתעורר סערה באתרים החרדים, ובראשם "כל הזמן" – שחשף עדויות לפיהן מדובר לכאורה בפרובוקציה יוזמה. לפי מספר עדויות, הכתב הסתובב במשך חצי שעה ברחובות העיר, אך מלבד צעקות בוז מילדי חיידר שהיו בהפסקה, מרבית התושבים התעלמו ממנו. הכתב אף הלך ונעמד מול שטיבלאך סאטמר, אך המתפללים התעלמו ממנו, החל לשיר 'התקווה' בקולי קולות – וגם זה לא עזר לו. לבסוף נטען כי הכתב פגש מכר ותיק שלו וביקש ממנו לתקוף אותו.

הוכמן (צילום מסך)

הוכמן (צילום מסך)

אחד מעדי הראיה טען כי "השנים התחבקו ודיברו במשך דקות", וכי לאחר השיחה, האופנוען התרחק מהזירה ואז חזר במהירות, חטף את הדגל מידיו של הוכמן, שבר אותו וצעק עליו. עוד נטען כי לאחר מכן ניגש האופנוען להוכמן וקיבל ממנו מחמאות על פעילותו. באתר החרדי טוענים כי מטרת הסרטון היא להשניא את החרדים על הציבור הכללי ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

חיים פרידלנדר, כתב ברשת "קו עיתונות", צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "דיברתי עם נהג האופנוע, בחור חרדי צעיר, שסיפר כי 'הוכמן ביקש ממנו לשבור את הדגל בשביל קטע סאטירי. לו הייתי חושב שנייה לא הייתי עושה זאת". לטענתו, "כמה מכם מכירים קנאי שרוכב על אופנוע? יותר מכך, מדוע פניו מטושטשות ואיזה קנאי צועק 'שיקצע' לגבר?". אבי מימרן, מגיש ברדיו קול חי, הגיב גם הוא לסרטון וטען: ‏"אז מהי הסתה? ב'רשת' יצרו אב טיפוס סטנדרטי להסתה פרובוקטיבית, סתם לשם שנאה וקיטוב".

ח"כ יגאל גואטה אף דורש לפטר את הכתב. בתגובה שפרסם טען: "סיפור ההסתה שנחשף בכל הזמן מגלה את פניהם המכוערות של אנשים קטנים בתקשורת הישראלית שיוצרים פרובקציה שקרית על מנת להשניא את החרדים ולזרוע פירוד בעם. מוטב שרשת תודיע על פיטוריו המידיים של האיש הקטן והחצוף גיא הוכמן שביצע פרובקציה שקרית ע"מ להשניא את החרדים ולגרום פירוד בעם".

השר לענייני דת, דוד אזולאי, מסר: "לצערי זה לא דבר חדש. מידי שנה לפני יום העצמאות יש שמנסים בשיטות שונות ומתוחכמות ליצור פרובוקציות כנגד הציבור החרדי והכל על מנת להשריש את השנאה בעם ולהבעיר את אש המחלוקת, גם ע"י ערוץ תקשורת ממוסד ומכובד. אולי היום יכולים יותר להבין את ההתנגדות הקיימת להקמת התאגיד".

מגיש המהדורה המרכזית של רדיו 'קול חי', אבי מימרן צירף את תמונתו של כתב 'רשת' בדף הטוויטר' שלו וכתב: "הזכניית 'רשת' הסירה את סרטון ההסתה. אבל האיש הזה עדיין עובד שם. וככל הנראה יקבל משכורת גם החודש.

(צילום מסך)

(צילום מסך)

גורם המעורב בהכנת הסרטון אמר לוואלה ברנז'ה: "אנחנו עומדים לגמרי מאחורי הסרטון הזה. כל מי שהיה בצילומים – חווה דברים קשים".

 מהאתר של רשת נמסר בתגובה: "לצערנו הסרטון שפורסם אינו מפוברק אולם לאור פגיעה אפשרית ברגשות הציבור ולאור תגובות שהתקבלו החלטנו להסיר את הסרטון לאלתר. יום עצמאות שמח לכל עם ישראל".

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*