"פרזיטים": 10 אחוז מההסתה ברשת בחודש האחרון – נגד חרדים

8:08

דו"ח השנאה החודשי של קרן ברל כצנלסון, היוצא כנגד תופעות של הסתה, הדרה וגזענות, מנטר החודש אחר השיח ברשתות בחודש פברואר – 10 אחוזי הסתה נגד חרדים, מה ששם אותנו במקום הרביעי של המגזר הנתון להסתה ביותר, יצויין כי באופן כללי אחוז ההסתה נגד חרדים עומד על 12 אחוז, במקום השני – מיד אחרי הערבים.

דו"ח השנאה, אשר ספר החודש 472,257 שיחות שנאה והסתה ברשת, מנטר, בכל רגע נתון, כחצי מיליון שיחות ב-7 מיליון פלטפורמות בעברית, באמצעות חברת המחקר Vigo. הדו"ח עקב אחר עמודי פייסבוק, טוויטר וטוקבקים באתרים.

מדובר על עלייה של 10% בכמות שיח השנאה ביחס לינואר, במהלכו נספרו 427 אלף שיחות שנאה והסתה. מתוך כלל שיחות אלו – 12,420 גולשים יצאו בקריאה של ממש לאלימות (לרצוח, לתקוף, לדקור, לדרוס או לשרוף).

בתפילת מנחה בועידה (צילום: אבי דבוש)

אילוסטרציה (צילום: אבי דבוש)

מי "חוטף" הכי הרבה? כפועל יוצא מהיקף השיח בתקשורת וברשתות על נושא הטרדות נשים, עלה היקף שיח שנאת הנשים. 40% מכלל שיח השנאה ברשת הופנה כלפי ערבים. במקום השני השמאלנים, השיח האלים ברשת נגד מגזר זה עומד על קצת יותר מ-10% מכלל שיח ההסתה.

ההסתה נגד חרדים בפברואר עמדה על 10 אחוז – המקום הרביעי, בעוד באופן כלל אחוז ההסתה נגדם על 12 אחוז, והם במקום השני, מיד אחרי הערבים.

במרכז אומרים כי "בניתוח איכותני עלה כי נספרה עלייה של 32% בשימוש במילה פרזיט כלפי חרדים. הכל מופיע באתר הדו"ח ומתעדכן מדי שעה עגולה". את הפער בין החודשים הם מסבירים, "האחוזים ו"המילים הרעות" משתנים מדי יום בהתאם לפרשיות שעולות לכותרות ואירועי היום".

היכן נמצאת עיקר ההסתה? גם החודש עיקר שיח ההסתה נספר בעמודי פייסבוק מרכזיים ופעילים ולראשונה מזה חודשים מודח "הצל" מפיסגת הזירות בהם מתקיים שיח ההסתה. במקום הראשון – עמוד הפייסבוק של האח הגדול ישראל עם 7604 אמירות שנאה.

האח הגדול מככב שוב ברשימת הפלטפורמות עם שיח הסתה, קללות ואמירות גזעניות, הפעם בפורום הרשמי של האח הגדול באתר תפוז, שנמצא במקום השלישי עם 5696 אמירות הסתה. ולראשונה בדירוג – אתר גלובס עם 3710 אמירות שנאה, שמציבות אותו במקום ה-7 בדירוג. הצל במקום השני עם 6434 ביטויי הסתה, גזענות ואלימות המהווים ירידה של 30% ביחס לחודשים קודמים.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*