קמפיין תומכי הרב פינטו: "גם לרב פינטו מגיע צדק"

14:21

הוא זכאי גירסת הרב פינטו: שבועיים לפני הדיון במשפט, מקורביו ויועציו של הרב יאשיהו פינטו, שהורשע במתן שוחד ונידון לשנת מאסר, יוצאים בקמפיין בסגנון 'אני מאשים' ו 'הוא זכאי', שמטרתו להעביר מחאתם ולהביא לאהדה ציבורית נוכח מאסרו הצפוי של הרב, ולקראת הערעור בפני בג"ץ.

הצעד הפעם חריג. במסגרת הקמפיין המתנהל בחודשים האחרונים וכלל שילוט חוצות על מוניות, ושידור ציבורי מדרשות הרב בארה"ב ובישראל, בהן הציג את גירסתו בפרשייה החמורה, שהגיעה לשיאה עת שם קץ לחייו קצין המשטרה אפרים ברכה אשר היה כוכב פרשת 'הרב והניצב' לאחר שהביא להפללת מי שהיה רבו – בשוחד – טען הרב לרדיפה.

(צילום: בחדרי חרדים)

(צילום: בחדרי חרדים)

בצעד חריג וכפי הנראה במסגרת הרצון להביא לאהדה ציבורית, הציגו הרב בדרשתו ומקורביו בראיונות לתקשורת, את התיק הרפואי של אשתו. הרב פינטו הזהיר מפני אסון שעלול להתרגש עליה בקרוב.

הבוקר (ג') מגיע הקמפיין לשיא, עת פתחו כמה מתלמידיו של הרב בשביתת רעב עם הכותרת "נרעב עד שהשקר יגווע" בדרישה לפתוח את התיק לחקירה מחדש. שובתי הרעב הקימו אוהל מול הישיבה באשדוד תחת הכותרת "גם לרב פינטו מגיע צדק", "שערוריה, התיק נחקר ביחידת הקצין החשוד ללא חקירת מח"ש".

(צילום: בחדרי חרדים)

(צילום: בחדרי חרדים)

יצוין כי עד כה לא זכה הרב פינטו, ששמו נכרך כחשוד מזה שלוש שנים בפרשייה המסועפת, לגיבוי רבני ולתמיכה פומבית פוליטית כלשהי. את המאבק מנהל הרב פינטו בעצמו, יחד עם סוללת אנשי מקצוע, עורכי דין יחצני"ם דוברים ויועצים.

כזכור, בעוד כשבועיים ידון בג"צ בעתירה שהגישו פרקליטיו של הרב פינטו, לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בעבירות שוחד ובשיבוש הליכי משפט ונידון לשנת מאסר.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*