רגע של העין השביעית / מענדי גרוזמן

18:25

בואו נקיים קריאה מודרכת בכתבה הממוקמת ככותרת הראשית באתר "כיכר השבת".

הכותרת מכריזה כי "חרם אי ההתייצבות קורס", ובמשנה מוסבר ש"חוק הגיוס הביא את אנשי 'הפלג הירושלמי' שלא להתייצב בלשכות הגיוס, כעת מתברר כי המאבק נכשל והחרם קורס לאחר שמרבית הישיבות, גם אלו המשתייכות ל'פלג הירושלמי', מורים לתלמידיהם להתייצב".

לכאורה, מבחינה פנים-חרדית זו כותרת משמעותית ביותר. המחלוקת בין הרב שטיינמן לרב אויערבך הוכרעה בנוקאאוט: גם ישיבותיו של הרב אויערבך הפנו לו גב ומפרים את הוראתו. אפילו מבחינה חוץ-חרדית זה סיפור.

''חרטא שלא תמצאו גם במקומון הלא-חרדי הזניח ביותר''

"חרטא שלא תמצאו גם במקומון הלא-חרדי הזניח ביותר"

רק שעיון בכתבה עצמה מגלה שמדובר בלא יותר מכותרת חלולה שאין מאחוריה ולא כלום: הישיבה היחידה ששמה מוזכר היא ישיבת "בית מתתיהו", לגביה הכתבה עצמה מציינת כי מאז ומתמיד הייתה מזוהה עם הנהגתו המרכזית של הרב שטיינמן. השינוי היחיד שחל הוא שעד עכשיו הייתה קבוצת בחורים שנהגו כגישת הרב אויערבך, וכעת החליטה הנהלת הישיבה להבהיר להורים כי תלמיד שלא יתייצב – יוסיף על שכר הלימוד את הסכום שנגרע מתקציבי משרד החינוך בשל אי התייצבותו.

זה שינוי מעניין, שווה דיווח. אבל איפה הפניית הגב של ישיבות אויערבך למורם ורבם? הרי זו הכותרת הראשית, לא? פסקה קטנה לקראת סיום הכתבה מתייחסת סוף סוף גם לזה: "גם בישיבות מסויימות בהם מרבית הבחורים היו מזוהים עם עמדת 'הפלג הירושלמי' החלו בימים האחרונים לשלוח את תלמידי הישיבה שבחרו עד היום שלא להתייצב – להסדיר את מעמדם על מנת להשיב את תקציבי משרד החינוך שהוקפאו".

בלי שמות של ישיבות, בלי פרטים, שלא לדבר על הוכחות.

וזו למשל חרטא שלא תמצאו גם במקומון הלא-חרדי הזניח ביותר.

הכותב, משמש ככתב לענייני חרדים של 'מקור ראשון' ו-nrg. הדברים נכתבו בדף הפייסבוק שלו

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*