שוק הפרסום סוער: מי עומד מאחורי הקמפיין נגד 'מכבי'? • מיוחד

11:38

כשכלי התקשורת המובילים בארץ דיווחו כי "חולי סרטן בקופת חולים מכבי שרוצים טיפול בבילינסון נאלצים לממן בדיקות אצל רופאים מומחים", חשבו כולם כי מדובר בעוד דיווח עיתונאי מן המניין. אלא שפאשקווילים ומודעות שהופצו לאחרונה שינו את התודעה והביאו לכלל הגורמים בענף להגיע למסקנה כי יש מי שבוחש בקדרה – ולא לטובה.

7f525df3-8270-4bfb-bf89-a7f29b89abb3

מדובר בקמפיין חוצות מהסוג המבטא לא מעט מאבקים פנים חרדיים, נוסח 'השיימינג החרדי', אותה אנו מכירים בשם הפופולרי 'פאשקווילים'.

הפאשקווילים הרבים שהופצו לאחרונה ברחוב החרדי, ובהם נטענו טענות קשות וחמורות כלפי 'מכבי שירותי בריאות', הביאו לשיח מקיף ולא מעט ספקולציות לגבי הגורם האנונימי שעומד מאחורי הקמפיין.

פיצ'יפקעס, שהצטרף למעגלי השיח של התעשייה התקשורתית והפרסומית גילה כי ישנן שתי ספוקלציות שקיבלו התייחסות משמעותית בשיח, אך לא ממש הצליח למצוא הוכחות לטיעונים השונים.

כך למשל, טענו גורמים בענף, כי מדובר בקמפיין שיזמו במערכת עיתונאית חרדית מובילה בשיח החרדי שלוקחת חלק פעיל ותמידי במאבק מול משרדי פרסום (תנחשו לבד). אחרים טענו כי מדובר דווקא בקופת חולים מתחרה שאך ביום שישי האחרון פרסמה מודעה ב"עיתון של המדינה". מודעה, שהמסר העולה ממנה היא כי קופת החולים 'מכבי' אינה דואגת למבוטחיה.

כך או כך, נראה כי הקמפיין המרעיש לא ממש מתכוון לרדת מהכותרות. אנו בפיצ'יפקעס נמשיך כמובן לבחוש בקדרה ולספר לכם את תוצאות הפרשייה שמעסיקה רבים מענף הפרסום החרדי.

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*