תביעה: חבר העירייה פיזר פאשקווילים נגד אשתו של עובד בכיר

16:04

"חבר המועצה מנחם זיידה זייף ופיזר פשקווילים נגד אשתו של עובד בעירייה": בבית משפט השלום בפתח תקוה הוגשה הבוקר תביעת לשון הרע בסך רבע מיליון שקלים, כנגד חבר מועצת העיר ביתר עילית מנחם זיידה. לטענת התובע, המשמש בתפקיד בעיריית ביתר עילית, חבר המועצה זיידה זייף ופיזר במו ידיו פשקווילים נגד רעייתו, כביכול בשם "משמרת הקודש והחינוך", ובאמצעות כך ניסה לפגוע בו.

התובע ורעייתו, המיוצגים שניהם בידי עו"ד משה מורגנשטרן, טוענים בכתב התביעה, כי "אף שבפנינו תביעה 'רגילה' בגין נזקי לשון הרע, בפועל תביעה זו עוסקת ברדיפה ובמעשה נואל וחמור ביותר, תוך התנהגות מרושעת, חסרת מוסר, נטולת מצפון, נבזית מאין כמותה, וזאת באמצעות מעשה של זיוף חמור לשם הפצת דיבה, שאין בה ולו בדל של אמת".

לפגוע בראש העיר

על פי כתב התביעה, "הנתבע בחר לפגוע בתובע וברעייתו, להכפיש את שמם ולהזיק ולפרנסתם, ובאמצעות כך לפגוע במעסיקו של התובע ראש עיריית ביתר, עימו יש לנתבע יריבות פוליטית".

לטענת התובעים, "זיידה בדה מליבו השמצות מוסריות/דתיות חמורות כנגדה, אף על פי שכלל אינו מכירה, לא ראה ולא שוחח עימה מעולם, כל זאת לא הפריע בעדו להשפילה ולבזותה, אותה ואת ילדיה, קבל עם ועולם, ולפגוע בפרנסתה על מנת לפגוע בבעלה".

מסמך פתיחת התיק (צילום באדיבות המצלם)

מסמך פתיחת התיק (צילום באדיבות המצלם)

עוד מוסיף עו"ד מורגנשטרן בכתב התביעה, כי "הנתבע אינו "אדם רגיל", כי אם נציג ציבור וחבר מועצת עיר. עובדה זו לא רק מוסיפה חומרה יתירה לעצם מעשיו, אלא גם עלולה להיות בעלת השלכות חלילה, כאדם האמור להיות מודל לחיקוי".

זיוף והפצה

תיאור המקרה בכתב התביעה מגולל אירוע חמור ביותר, לטענת התובעים: "בשעת לילה מאוחרת הגיע זיידה לעיר אחרת – מקום מגורי התובעים, ופיזר ברחבי העיר עשרות אלפי דפים של מנשר מזויף – פשקוויל, ובו הוא מוציא את דיבתם רעה, והכל תוך זיוף והשמצת התובעים ללא שיש ממש בדברים.

"הנתבע לא אמר די, אלא פיזר את אותו מנשר מזויף גם בפתחי בתי הספר בעיר, כך שגם ילדי התובעים נאלצו להתמודד עם מעשי ידיו הנפשעים של הנתבע".

עו"ד מורגנשטרן מדגיש, כי "פשקוויל זה הינו זיוף של הנתבע מתחילה ועד סוף, משמרת הקודש והצניעות מעולם לא כתבה אותו, והיא אף הוציאה כעבור ימים אחדים, מכתב הכחשה תחת הכותרת זיוף חמור, ובו היא מודיעה כי הפשקוויל הנ"ל מזויף".

פיזר פאשקווילים נגד אשת עובד העירייה. זיידה (צילום באדיבות המצלם)

פיזר פאשקווילים נגד אשת עובד העירייה. זיידה (צילום באדיבות המצלם)

לדברי התובעים, בידיהם ראיות ברורות כי מנחם זיידה עצמו ביצע זאת, ואף ברכבו הפרטי. הראיות כוללות עדים ותיעוד ממצלמות אבטחה.

תביעה שנייה

מנחם זיידה הינו חבר מועצת העיר ביתר עילית ויו"ר האופוזיציה העירונית. התביעה כעת מתווספת לתביעת לשון הרע אחרת, בסך מיליון שקלים, אותה הגיש באחרונה ראש עיריית ביתר מאיר רובינשטיין כנגד זיידה, לטענתו, "לאור מסע רצח-אופי, הכולל הכפשות ופרסום לשון הרע באופן אישי המבוצע ומנוהל על ידי זיידה וחבריו".

 

 

 

 

אודות המחבר

עוד בכותרות

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*